Wizualizacje

     Przed wykonaniem haftu na powierzonym materiale wykonujemy wizualizację haftu. Specjalnym programem z przesłanej grafiki generujemy optymalny* program do hafciarki. Taki program posiada podgląd,  ze specyfikacją techniczną i wstępną wyceną, który jest przesyłany do klienta drogą mailową. Dopiero po wprowadzeniu korekt oraz akceptacji rodzaju ściegu i układu nitek projekt jest realizowany.

Poniżej przedstawiamy poszczególne etapy tworzenia wyceny z wizualizacją.

Logo przed przetworzeniem

Logo przed przetworzeniem.

Logo po wizualizacji

Specyfikacja z wyceną dla klienta

 

     Jeśli przed realizacją zachodzą obawy co do zgodności wizualizacji z gotowym haftem, wówczas wykonujemy próbny haft na materiale, którego rodzaj i gramatura są zbliżone do powierzonego i przedstawiamy go zlecającemu. Haft próbny jest wykonywany dość często i prawie zawsze gdy istnieje ryzyko błędnego dopasowania kolorów oraz spasowania ze sobą elementów.
Zlecający ma wpływ na rodzaj wypełnienia (czyli rodzaju ściegu wypełniającego), ten czynnik ma znaczący wpływ na stosunek ceny do jakości. Ten sam projekt graficzny może mieć kilka różnych opracowań, a co za tym idzie różne ceny za wykonanie.
 

 
Poniżej kilka rozwiązań dotyczących wypełnień.
Dostępne rodzaje wypełnień haftu komuterowego

Wypełnienie krokowe

Krokowe z obwódką

Wypełnienie satynowe

Wypełnienie satynowe z obwódką

     Ścieg satynowy jest ładny jednak ma ograniczenia długości skoku, jeśli przekroczy  1cm, zmieniamy go na krokowy gdzie długość ściegu wynosi 3-5mm, wówczas taka powierzchnia jest traktowana jak tło.
 

 
Tło ozdobne czyli wypełnienie na wiele sposobów
Takie "tło" może mieć różnoraki splot ściegu, pozwala nam na to program do projektowania, którym można nanosić różne wzory na takie "tło". Daje to olbrzymie możliwości ograniczone jedynie wyobraźnią. Tło niekoniecznie musi być jednolite, mogą to być gwiazdki, kółka i inne kształty, tło nie musi też zakrywać całkowicie materiału. Poniżej kilka rozwiązań, oprócz wypełnienia w 3 i 4 slajdzie obwoluta też jest wypełniona ściegiem ozdobnym.

Wypełnienie krokowe.

Wypełnienie typu plaster miodu.

Wariacja wypełnienia.

Typowo ozdobne wypełnienie.

 
Jak widać na przykładach wyżej, ówczasne oprogramowanie i wyobraźnia może Państwu pomóc w opracowaniu własnego np. logo.
 

 

Haftujemy na:

  • wyrobach gotowych (koszulki, polary, czapki),
  • wykrojach i metrażu z tkanin dzianin lub skóry
  • wykonujemy aplikacje, naszywki,
  • emblematy, identyfikatory imienne itp.